SUNDAY 21ST NOVEMBER – GENTS FOURSOMES

First: Jim Goggin (V) & Alan Cuddihy (V) (16) 37 points

Second: Gerard Conroy & Pearse Frawley (14) 35 points

Third: Cillian Duggan (J) & Liam Duggan (7) 35 points

Fourth: Gerard O’Reilly & Tim Murphy (14) 34 points

 

SATURDAY 13TH NOVEMBER – GENTS FOURBALL 16HOLES

First:  Sean Kinsella  and Pearse Frawley 41 points

Second: Niall Tobin and Cian Lambe 41 points

 

SUNDAY  7TH NOVEMBER – GENTS 16H SINGLES (TURKEYS)

First: Gerry Cash 41 points

Second: Aidan Keating (29) 36 points

Third: Niall Tobin (16)

Fourth: Eugene Daly (18) 36 points

Fifth: Pat Doyle (V) (18) 36 points

Sixth: Donal O’Keeffe (12) 35 points

Seventh: Robert Devereux (19) 34 points

Eighth: Jamie Doyle (J) (15) 34 points

Ninth: Jason Walsh (8) 34 points

Tenth: Claude Howlin 33 points

 

SATURDAY 6TH NOVEMBER – GENTS 16H SINGLES (TURKEYS)

First: Michael O’Regan (4) 34 points

Second: Liam Duggan (9) 34 points

Third: Colman Doyle (V) (21) 34 points

Fourth: Michael Kearns (V) (7) 32 points

 

SATURDAY 16TH OCTOBER – GENTS FOURBALL

First: John McNicholas (26) and Tom Connon (20) 51 points

Second: Robin Gardner (18) and Anthony Duggan (9) 49 points

Third: William Carley (9)  and Chris O’Connor (17) 48 points

Fourth: John E. Bourke (10 and Eoin Hutchinson (14) 47 points

 

SUNDAY 10TH OCTOBER – GENTS MONTHLY MEDAL 

First: Ger Doyle  79-11=67

Second: Derek Evans 79-09=70 (B9)

Third: Dermot Downer 80-10=70 (B9)

Fourth: Jamie Doyle 89-19=70 (B9)

Fifth: Gary Collins 66+4=70

Sixth: John Forde 91-20=71

 

SUNDAY 10TH OCTOBER – SINGLES STABLEFORD (GREEN) – HOGAN CUP

First: Terry Fortune (23) 41 points

Second: Eamonn Purcell (14) 38 points (B9)

Third: John Howard (22) 38 points

Fourth: Maurice Byrne (15) 37 points

 

SATURDAY  9TH OCTOBER – MENS FOURBALL

First: Bill Underwood (26) Paul Kavanagh (06) 49 points

Second:  Conal O’Reilly (12) Anthony Cullinane (12)n 46 points (B9)

Third: Tom Connon (21)n John McNicholas (27) 45 points

 

SUNDAY 3RD OCTOBER – JUNIOR SCRATCH CUP – SPONSORED BY TOPGOLFER 

First: P.J. Doyle (Ballymoney) 75

Second: G. Lynch (Wexford) 75

Third: Auren Ferguson (Donabate) 76

Fourth: Kevin Murphy (Newbridge) 77

Fifth: Stephen Healy (Rosslare) 77

Sixth: Thomas Healy (New Ross) 78

Seventh: Rory Deane (Rosslare) 78

 

SATURDAY 2ND OCTOBER – MEN’S SINGLES (GREEN TEES)

First: Joseph Hudson (21) 42 points

Second: John Guinan (20) 39 points

Third: Colin Doyle (29) 39 points

Fourth: Gary Collins (+4) 38 points

 

TUESDAY 28TH SEPTEMBER  – LADIES SINGLES

played in celebration of the life of Angela O’Neill

Sponsored by:  Jamie O’Sullivan, Marie Therese Swan and Donal Brogan 

First: Deirdre Walsh (28) 41 points

Second: Anne Redmond (26) 38 points

Gross: Joan Bowe (11) 21 gross points

Third: Veronica Kiely (33) 37 points (B6)

Fourth: Rita Kelly (40) 37 points (B9)

Senior: Sheila Doyle (29) 35 points

Burrow First: Anne White (20) 18 points

Burrow Second: Carmel Rochford (17) 15 points

 

SUNDAY 19TH/TUESDAY 21ST SEPTEMBER – BURROW LADIES SINGLES

First: Neasa Ui Raghnaigh (14) 23 points

Second: Lorna Kearney (17)  21 points

Third: Mary Maguire (13) 20 points

 

WEDNESDAY 8TH SEPTEMBER – L&G SINGLES – MULTI TEE

Division 1 (Handicaps 1 – 11.2)

First: Colm Waldron  (9.2) 45 points

Second: Rob Flynn (4.4) Shannon 41 points (Back 9)

Division 2 (Handicaps 11.3 – 18.4)

First: Barry Field (13.9) 43 points

Second: Patrick Byrne (16.2) Mannan Castle 42 points

Division 3 (Handicaps 18.5 – 54)

First: Alan Cooke (29.7) Woodbrook 43 points

Second: David Rowe (19.5) 389 point (Back 6)

Gross: Patrick Costello (3) Arklow 33 points

Vets: J.D. Clarke (26.1) 39 points

 

SUNDAY 5TH SEPTEMBER – COMPETITION WEEKEND – L&G TEAM OF 4 (ANY COMB)

First: 102 points

Mary Kavanagh (33)

Carmel Morrissey (27)

Teresa Cowman (18)

Catherine Haugh (18)

Second: 99 points

Breda Devoy (22)

Michael Brosnan (14)

Frank Devoy (21)

Eileen Brosnan (12)

Third: 98 points (Back 9)

Patrick Raftery (19) Visitor

Joseph Coleman (24) Visitor

Pat O’Reagan (10) Visitor

F.J. Looby (17) Visitor

 

SATURDAY 4TH SEPTEMBER – COMPETITION WEEKEND – L&G FOURBALL (ANY COMB)

First: Miriam Linehan (38)  Anne R Kelly (38) 49 points

Second: Marie Garahy (20) Heen Cosgrave (V) (15) 48 points

Third: Liam Rafter (V) (9) Ethan Butler (V) (26) 47 points (last 6 holes)

Fourth: Pearse Frawley (16) Shane McLoughlin (16) 47 points (last 9 holes)

Fifth: Sean Kinsella (8) Haig Conroy (J) (2) 47 points

Sixth: Cian Lambe (16) Eoin Lambe (16) 46 points

 

FRIDAY 3RD SEPTEMBER – COMPETITION WEEKEND – L&G MULTI TEE SINGLES

Division 1 (Handicap Indexes up to 11.2)

First: Mark Fitzpatrick (7) 43 points

Second: Ben Price (11) Castlemartyr 40 points

Third: William Carley (11) 39 points

 

Division 2 (Handicap Indexes  11.3 to 18.4)

First: Michael O’Hara (20) Elm Park 41 points

Second: Daragh Cullinan (V) (17) 40 points

Third: Karen Burke Kennedy (15) 40 points

 

Division 3 (Handicap Indexes 18.5 to 54) 

First: Frances Kavanagh (S) (25) 45 points

Second: Diarmaid Foran (25) 44 points

Third: Pauline Breen (S) (30) 43 points

Gross: Mark Mullen (+3) 35 points

Vet: Stan Jackson (V)  (14) 39 points

 

SATURDAY 28TH AUGUST – GENTS FOURBALL

First: Paul Holland (14) Aidan O’Farrell (19) 50 points

Second: Derek Murphy (20) Andrew Roche (17) 49 points

Third: Shane Browne (18) Charlie O’Gorman (10) 48 points (B9)

Fourth: Trevor Grehan (13) James Meyler (25) 48 points

Fifth: Luke O’Cathasaigh (9)  Shane Mitchell (22) 47 points (B9)

 

WEDNESDAY 25TH AUGUST- MULTI TEE SINGLES COMPETITION

Winner: Ray O’Donovan (V() (22) 45 points

Second: Thomas Dunbar (4) 44 points

Gross: Ian Lynch (+2) 40 gross points

Third: Dermot Lee (16) 43 points

Fourth: Sean Mernagh (16) 43 points (B9)

Fifth: James Meyler (30) 43 points

Sixth: Stephen Conway (26) 42 points (B9)

Seventh: Michael Dunne (33) 42 points (B9)

Eighth: Colm Waldron (11) 41 points

Front 9: Eilís Kavanagh (30) 21 points (B6)

back 9: Justin Murphy (26) 24 points

 

SOLHEIM CUP: LADY CAPTAIN’S CHARITY Tuesday 17 August 2021

Sponsored by Dr Stephen Bowe in aid of Wexford Hospice

Winners: Elaine McGirr (29), Ciara Barry (23), Suzanne Ryan (32), Mary Browne (25): 121 points

Second: Noelle Walls (23), Dorcas Maher (14), Linda Hamell (32), Ciara Hamell (35): 117 points

Third: Teresa Cowman (18), Marie Curran (26), Margaret O’Sullivan (26), Mary Lou Carroll (22): 112 points

Fourth: Jackie Gilroy (29), Noleen Fives (22), Susan Murphy (15), Lorna Callanan (26): 111 points

Best Dressed Team Prize: Clare Barry, Joan Radford, Georgina Rossiter, Julie O’Brien (USA)

Best Dressed Runners Up: Joan Walsh, Carol O’Brien, Eileen Brosnan, Paula O’Leary (Europe).

PRESIDENT MR BRIAN HALL O’MAHONY’S PRIZE TO THE LADIES

TUESDAY 10 AUGUST 2021 STROKES/GOY/MEDAL

Winner: Eleanor O’Connor (20): 64

Second: Mairéad Esmonde (26): 67

Gross: Susan Evans (7): 80

Third: Anna Kelly (31): 68 Back 9

Fourth: Carmel Lonergan (29):68

Senior: Teresa Conway (19): 69

Fifth: Ella May Spain (J) (29): 69

Sixth: Moira Fortune (18): 70

Cat 1: Vandra Deacon (18): 71

Cat 2: Simone McCarthy (25): 71

Cat 3: Sheila Doyle (29): 72

Front 9: Kathleen Cullimore (21): 34.5

Back 9: Pauline Breen (28): 33

S Senior: Carmel Morrissey (29): 75

Burrow Result

Winner: Claire Farrell (19): 20 pts

Second: Miriam McArdle (15): 19 pts

LADIES AWAY DAY IN BUNCLODY GOLF AND FISHING CLUB sponsored by KD Garage Services, Drinagh

WEDNESDAY 4 AUGUST 2021

Winners: Karen Burke, Breda Devoy, Elaine McGirr, Pat Kinsella: 86 points

Second: Teresa Cowman, Jane O’Shea, Elizabeth Callaghan, Mary Barron: 80 points

Third: Eileen Brosnan, Molly Cash, Carmel Morrissey, Jackie Gilroy: 76 points

Nearest the pin: Siobhan McErlean

MENS OPEN WEEK 2021

SUNDAY 8TH AUGUST TEAM OF 3 sponsored by: FORTUNE’S PHARMACY

Winners: Kieran Riley (1) Christian Lett (18) Richard Lett (29) 84 points

Second: Pearse Frawley (16) John Lacey (9) Cillian Joyce (9) 82 points (B9)

Third: Anthony Duggan (9) Stanley Jackson (14) Colman Doyle (21) 82 points (B9)

Visitors: Joseph Wheatley (19) James Wheatley (14) John Wheatley (14) 71 points

 

SATURDAY  7TH AUGUST  SINGLES sponsored by UNIPHAR

Winner: Cillian Byrne (15) 45 points

Second: Anthony Jones (15) 44 points

Gross: Mark Mullen (3) 68 strokes

Vets: Stan Jackson (16) 40 points

Third: Claude Howlin (6) 41 points

Fourth: Shane Jackson (13) 40 points (B6)

Fifth: Liam Duggan (8) 40 points (B9)

Sixth: Thomas Kelly (24) 40 points (B9)

Seventh: Paul Kavanagh (9) 40 points (B9)

Front Nine: Paul MacCarthy  (29) 24 points

Back Nine:  Alan Cooke (10) 24 points

Junior: Cillian Duggan (10) 35 points

 

THURSDAY 5TH AUGUST FOURBALL sponsored by ROCHEFREIGHT

Winners: Christian Lett (18) Richard Lett (29) 47 points

Second: Shane McLoughlin (16) Pearse Frawley (16) 46 points

Third: Michel Kevin O’Malley (20) James O’Rourke (8) 45 points

Fourth: Aidan Hanratty (13) Martin Nolan (20) 45 points

Fifth: Graham Lawlor (5) William Dreelan (21) 44 points

 

WEDNESDAY 4th AUGUST SINGLES sponsored by KELLY’S RESORT HOTEL 

Winner: Tony Connellan (29) 50 points

Second: Jim Hore (14) 46 points

Gross: Mark Power (+6) 41 points

Third: Luke Downer (16) 44 points

Fourth: Rory Robinson (20) 42 points

Vets: Terry O’Brien (19) 42 points

Junior: David Hopkins (17) 37 points

 

TUESDAY 3rd AUGUST TEAM OF THREE sponsored by BOLAND’S VOLVO

Winners: Kevin Foran (14) Tony Wright (13) Jim Doyle (10) 87 points

Second: Jim Murphy (16) Michael Nolan (16) Colm Murphy (16) 86 points

Third: Keith Deacon (11) Pearse Frawley (16) John Galvin (11) 84 points

Fourth: Jim Hore (13) David Magee (10) Colum Smith (20) 82 points

 

MONDAY 2nd AUGUST FOURBALL sponsored by SENATOR/GOWAN GROUP

Winners: Robert Moore (18.6) (Slievenamon) & Matt Hanrahan (Gowran Park) 49 points

Second: Alex Dudley (26.3) (Grange) & Tim O’Connell (9.5) (Rosslare) 49 points

Third: David Clarke (19.9) (Rosslare) & Frank Hynes (18.3) (Rosslare) 47 points

Fourth: Thomas Donovan (13.9) (New Ross) & John Murphy (22.5) (Ballymoney) 46 points

Fifth: J.P. Cullen (8.5) (Rosslare) & Gordon Kinsella (7.8) (Mt. Wolseley) 46 points

Sixth: Tony Connellan (26.3) Druid’s Heath & Colm O’Hagan (23.5) (Druid’s Heath) 46 points

 

SUNDAY 1st AUGUST SINGLES sponsored by TRINITY MOTORS

Winner: Claude Howlin (8) 45 points

Second: Eoghan Boyle (Grange) (21) 44 points

Gross: Paul Murphy (+4) 68 strokes

Third: Joseph Doyle (New Ross) (6) 43 points

Fourth: Anthony Duggan (11) 42 points

Fifth: Joseph Wallace (21) 42 points

Sixth: James Kennedy (28) 41 points

Seventh: Danny Ennis (19) 40 points

Front 9: Jack Carty (15) 20 points

Back 9: Darragh Kehoe (14) 24 points

Junior: David Hopkins (17) 38 points

 

SATURDAY 31st JULY FOURBALL sponsored by PETTIT’S SUPERVALU

Winners: Harry Slowey (22) & Aidan Hanratty (13) 49 points

Second: Derek Murphy (20) & M. G. Sheehy (12)  48 points

Third: Gerard (16) & Haig Conroy (J) (4) 48 points

 

FRIDAY 30th JULY 2021 MIXED SCOTCH FOURSOMES sponsored by BARKERS

Winners: Alan Cuddihy & Bernadette Cuddihy 48 points

Second: Kevin Foran & Siobhán Redmond 45 points

Gross: J Fanagan & Alison Fanagan (Milltown) 34 points

Third: Liam Duggan & Gemma Duggan 43 points

 

LADIES OPEN WEEK 2021

THURSDAY 29th JULY 2021 TEAM OF THREE sponsored by ROSSLARE PHARMACY

Winners: Nuala Swaine (Edmondstown) (21), Judith Byrne-Murray (Edmondstown) (17), Barbara Maher (Rosslare) (16): 91 pts

Second: Carmel Morrissey (29), Veronica Kiely (33), Margaret Scallan (33): 89 pts

Third: Kitty Roche (17), Teresa Cowman (18), Mary McDonald (21): 88 pts B9

Fourth: Marie Nolan (Milltown) (35), Eilish Leavy (39) Ann Sommerville (Ballymoney) (32): 88 pts

Visiting Team: Gerardine Houlihan (Headford) (26), Ita Lynham (Edmondstown) (30), Annie McMahon (Courtown) (30): 87 pts

Nearest the Pin (Sponsor Kelly’s Hotel): Mary Halpenny 12 ft.

WEDNESDAY 28th JULY 2021 SINGLES STABLEFORD Sponsored by JOYCE’S EXPERT WEXFORD

Winner: Jill Fitzgerald, Woodbrook GC (15) 42 pts

Second: Helen Conway, Newlands GC (21) 41 pts B9

Gross: Deirdre Walsh, Milltown GC (2) 32 Gross pts

Third: Suzanne Ryan (33) 41 pts

Fourth: Mairead Esmonde (27) 40 pts B9

Visitors Prize: Susan McMahon, Dun Laoghaire GC (32) 40 pts

Nearest the Pin (Sponsor Kelly’s Hotel): Aine O’Connell, Enniscorthy GC (10) 5ft4in

TUESDAY 27th JULY 2021 FOURBALL Sponsored by WRIGHT’S OF HOWTH

Winners: Mary Fox (30) & Susan Ennis (19) Naas: 50 pts

Second: Karen O’Keeffe (26) & Pauline Cafferkey (19): 46 pts B9

Third: Dorcas Maher (13) & Patricia Colgan (18) Dun Laoghaire: 46 pts

Fourth: Ilo Pasdzior (21) & Eleanor Wardlaw (30): 44 pts B9

Fifth: Rosie Dawson (14) Milltown & Deirdre Duffy (17) Milltown: 44 pts B9

Sixth: Phyllis O’Farrell (31) & Anne Connolly (26): 44 pts

Visitor: Hilary O’Herlihy (20) Foxrock & Ita Butler (9) Elm Park: 44 pts

Nearest the pin (Sponsor Kelly’s Hotel): Niamh Hogan (17) Dun Laoghaire (5 inches)

MONDAY 26th JULY 2021: Singles Stableford sponsored by MURPHY’S SUPERVALU, ROSSLARE HARBOUR

Winner: Clare Barry (38) 50 points

Second: Miriam Geraghty (24) 49 points (B9)

Gross: Susan Evans (8) 31 Gross points

Third: Simone McCarthy (31) 49 points

Fourth: Alison Flanagan (Milltown) (21) 43 points (B6)

Front 9: Eimear O’Riordan (Grange) (39) 25 B6

Back 9: Chris White (20) 24 (B6)

Visitors’ Prize: Belinda Ennis (Sutton) (19) 43 points

Nearest the Pin (Sponsor Kelly’s Hotel): Paula Stafford

 

Sunday 25th July: President’s Prize (Brian Hall O’Mahony) 

First: Alan Cooke (10) 42 points Overall Winner

Second: Michael Brosnan (16) 41 points Overall Runner-Up

Gross: Ian Lynch (+3) 42 points

Third: James Sherwin (7) 41 points B9

Vets: Alan Cuddihy (V) (22) 41 points

Fourth: Billy Davis (26) 40 points B9

Fifth: John Garahy (V) (22) 40 points B3

Sixth: David Magee (12) 40 points B9

Seventh: Ger Doyle (11) 40 points B9

Front 9: Liam Duggan (9) 21 points

Back 9: Anthony Wright (14) 24 points

 

Saturday 24th July – Midsummer Cup – Sponsored by: Brendan Hickey

First: Mary Kavanagh (40) 51 points Overall Winner

Second: Mary Curtis (41) 46 points Overall Runner-Up

Gross: Emma Fenlon (J) 33 points B9

Third: Dan Redmond (V) (19) 45 points and Best Vet

Fourth: Paddy Scally (Jv) (23) 43 points

Fifth: Anna Kelly (S) (35) 42 points B9

Sixth: Ger Hogan (5) 42 points

Front 9: Moira Fortune (20) 21 points Last Hole

Back 9: James Cody (28) 27 points

 

Tuesday 20 July 2021: Lady President Marianne Brennan’s Prize

Main course results:

Winner: Bríd Ní Bhriain (39) 50 points

Second: Valerie Doyle (12) 43 points

Gross: Cathy Bryce (11) 29 Gross points

Third: Anne Redmond (25) 40 points B9

Fourth: Eleanor O’Connor (21) 40 points B6

Senior: Joan Walsh (26) 40 points

Fifth: Eileen Jackson (32) 40 points

Sixth: Eileen Doyle (27) 39 points

Cat 1: Anne Cullimore (17) 38 points B9

Cat 2: Mary F Quigley (23) 39 points

Cat 3: Carmel Lonergan (30) 38 points

Front 9: Gemma Duggan (35) 21 points

Back 9: Mary Stent (52) 24 points

Super Senior: Mary Barry (29) 33 points

Committee Prize: Liz Callery (17) 36 points B9

Burrow Results:

Winner: Niamh Howlin (17) 23 points

Second: Kay Broderick (14) 19 points

Third: Mary Barron (13) 19 points

 

Sunday 18th July 2021 – Willie Ffrench Cup Open Singles Stableford

Winner: Martin Flynn (V) (17) 44 points

Runner-Up: Cillian Duggan (J) (12) 43 points

Gross: Tony O’Leary

Third: Derek Evans (9) 39 points

Fourth: James Sherwin (9) 39 points

Fifth: David McCabe (19) (The Island) 38 points

Sixth: Reece Gavin (7) (Royal Curragh) 37 points

Seventh: Claude Howlin (9) 37 points

Front 9: Mark O’Connor

Back 9: Niall McGuinness

 

Tues 13 July 2021 Pettitt’s SuperValu Singles Stableford

Main Course Results:

Winner: Carmel Morrissey (30) 38 points B9

Runner-Up: Anne Irvine (23) 38 points B6

Gross: Cathy Atkinson (13) 23 gross points

Third: Clare Barry (38) 38 points B9

Fourth: Anne Brennan (37) 38 points

Senior: Anna Kelly (33) 37 points

Fifth: Liz Callery (18) 37 points

Burrow result:

Winner: Fionnuala Callery (12) 20 points

Runner-Up: Neasa Uí Raghnaigh (14) 17 points

Sat 10 July 2021 Lady Captain Joan Bowe’s Prize

Main Course Results:  

Winner: Teresa Conway (21) nett 66

Runner-Up: Eileen Brosnan (13) nett 69

Gross: Valerie Doyle (13) Gross 83

Third: Carmel Lonergan (31) nett 70

Fourth: Margaret Purcell (25) nett 71

Senior: Carmel Morrissey (31) nett 71

Fifth: Cora Ryan (22) nett 71

Sixth: Paula Stafford (15) nett 71

Cat 1: Siobhan McErlean (18) nett 72

Cat 2: Pauline Cafferkey (22) nett 71

Cat 3: Mary Curtis (40) nett 73

Front 9: Jackie Gilroy (31) nett 34.5

Back 9: Irene Fortune (32) nett 32

Super Senior: Anna O’Leary (21) nett 77

Committee Prize: Liz Callery (18) nett 73

Burrow Results:

Winner: Niamh Howlin (18) 21 points

Runner up: Mary Murphy (16) 18 points.

 

Tues 6 July 2021 Ladies Fourball ‘Play in Pink’ Sponsors Val and Paul Boggan, Londis Rosslare

Main course Result:

Winners: Jackie Gilroy (28) and Gemma Duggan (30) 45 points B1

Runners Up: Teresa Cowman (16) and Catherine Haugh (17) 45 points

Third: Margaret Scallan (31) and Mary Barron (31) 43 points B6

Fourth: Paula O’Leary (12) and Yvonne O’Connor (18) 43 points B9

Fifth: Valerie Doyle (12) and Paula Stafford (14) 43 points

Nearest the Pin: Teresa Cowman

Longest Drive: Paula Stafford

Burrow Result (Ladies Singles Stableford)

Winner: Carmel Cullinan (16) 19 points

 

Tues 29 June 2021: Ladies Singles PGA Tankard Sponsor: Club Professional Jamie O Sullivan

Main course Result:

Winner: Bernadette Cuddihy (27) 40 points

Second: Andree Sherlock (30) 39 points

Gross: Susan Evans (9) 28 gross points

Third: Joan Griffin (15) 37 points B9

Fourth: Eleanor O Connor (21) 37 points B3

Senior: Deirdre Delaney (31) 37 points

Fifth: Joan Bowe (13) 37 points B9

Burrow Result

Winner: Emily Power (11) 17 points

Second: Niamh Howlin (18) 16 points

Tues 22 June 2021: Invitational Fourball Sponsor: Sharky’s 

Result:

Winner: Veronica Kiely/Stella Stafford 46 points

Runner-Up: Catherine Haugh/Mary Gleeson 45 points

Third: Clare McCormack/Carmel Maguire 44 points

Fourth: Doreen McGovern/A Turley 43 points B9

Fifth: Caroline Archer/Suzanne Lynn 43 B9

 

Captain Des Murphy Prize to the Ladies (Strokes) GOY Medal: Tues 15 June 2021

Main Course Result:

Winner: Carmel Morrissey (68)

Runner Up: Margie O Connor (69)

Third: Caroline Archer (71)

Category A Winner: Karen Burke Kennedy (73)

Category B Winner: Frances Kavanagh (74)

Category C Winner: Deirdre Delaney (73)

Burrow Result:

Winner: Emily Power

Runner-Up: Neasa Ní Raghnaigh